Skład Polski na Czechy: Santos zaskoczy!? (Eliminacje Euro 2024)

Skład Polski na Czechy: Santos zaskoczy!? (Eliminacje Euro 2024)

Wygląda na to, że Fernando Santos może zaskoczyć wyborami personalnymi na mecz Czechy – Polska. Skład Polski na debiut portugalskiego selekcjonera jest póki co zagadką, ale czołowi dziennikarze w kraju pokusili się o wytypowanie wyjściowej jedenastki

Polska – Czechy: skład reprezentacji Polski okiem Romana Kołtonia

Roman Kołtoń to jeden z tych dziennikarzy, którzy o reprezentacji wiedzą dosłownie wszystko. Jak wygląda skład Polski na Czechy zdaniem dziennikarza Polsatu Sport i “Prawdy Futbolu”? “Czwórką w obronie i z jednym napastnikiem” – tak komentuje na mecz Czechy – Polska skład naszej kadry wspomniany Roman Kołtoń.

Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport, skład Polski na inauguracyjny mecz eliminacji Euro 2023 będzie wyglądał następująco:

Szczęsny – Cash, Bednarek, Kiwior, Karbownik – Bielik – Skóraś, Linetty, Zieliński, Zalewski – Lewandowski.

To oznaczałoby, że Fernando Santos postawi na środku obrony na Jakuba Bednarka i Jakuba Kiwiora, którzy mają swoje klubowe problemy, ale w kadrze nie zawodzili. Na lewej obronie może zagrać Michał Karbownik, który zastąpi na tej pozycji kontuzjowanego Bartosza Bereszyńskiego. W środku pola od pierwszej minuty może zagrać Linetty, a na skrzydle Skóraś. Zdaniem Romana Kołtonia na boisku znajdzie się miejsce tylko dla jednego napastnika, a więc Roberta Lewandowskiego.

Skład Polski na Czechy zdaniem dziennikarzy TVP Sport

Nieco inną wizję mają dziennikarze TVP Sport, jeżeli chodzi o mecz Polska – Czechy. Skład biało-czerwonych może wyglądać ich okiem następująco:

Szczęsny – Cash, Kiwior, Dawidowicz (Bednarek), Karbownik (Frankowski) – Skóraś (Kamiński), Bielik, Zieliński, Linetty – Szymański S. – Lewandowski

Jak zatem widać, Czechy – Polska składy różnią się nieco pomiędzy ekspertami. W przypadku TVP Sport, dziennikarze twierdzą, że na środku obrony zagra Dawidowicz bądź Bednarek, a na lewej Karbownik bądź Frankowski. Ich zdaniem Fernando Santos nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Podobnie jeżeli chodzi o lewą flankę, gdzie Skóraś rywalizuje z Kamińskim. Zdaniem TVP Sport, pewniakiem do wyjściowego składu jest Sebastian Szymański, a na ławce usiądzie Nicola Zalewski, co jest największą różnicą w informacjach podawanych przez to źródło, a przez Romana Kołtonia.

O tym, jak ostatecznie będzie wyglądał skład Polski na Czechy poinformujemy na naszej stronie internetowej. Na mecz Czechy – Polska składy powinny być znane na około 1,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem. Będziemy oczywiście czuwać.