Moto GP Wielkiej Brytanii 2023: harmonogram, transmisja, kiedy i gdzie oglądać?

Moto GP Wielkiej Brytanii 2023: harmonogram, transmisja, kiedy i gdzie oglądać?
fot. Icon Sport

Fani Moto GP mają za sobą bardzo długą przerwę wakacyjną, która dodatkowo wydłużyła się ze względu na odwołanie GP Kazachstanu. Na szczęście rywalizacja w końcu wraca! Teraz czekają nas zmagania w ramach MotoGP GP Wielkiej Brytanii.

Kiedy MotoGP Wielkiej Brytanii 2023? Harmonogram weekendu

Niewątpliwie warto zauważyć, że Moto GP Wielkiej Brytanii 2023 harmonogram jest zbliżony do tych, które zwykle obowiązują przy okazji zmagań w ramach MotoGP. Trochę jednak różnią się godziny, wobec czego warto uważnie przeanalizować tę rozpiskę. Co dokładnie nas czeka od piątku do niedzieli?

Piątek, 4 sierpnia 2023

  • 11:45 – 1. trening
  • 16:00 – 2. trening

Sobota, 5 sierpnia 2023

  • 11:10 – 3. trening
  • 11:50 – kwalifikacje (1)
  • 12:15 – kwalifikacje (2)
  • 16:00 – sprint

Niedziela, 6 sierpnia 2023 

  • 10:45 – rozgrzewka
  • 14:00 – wyścig

Weekend z Moto GP Wielkiej Brytanii rozpoczniemy już 4 sierpnia (piątek) o godzinie 11:45. Na tę porę przewidziany został początek premierowego treningu. Drugi trening odbędzie się tego samego dnia o 16:00. Kluczowe będą więc dwie godziny – 11:45 i 16:00.

Rywalizacja w ramach MotoGP 2023 na torze w Wielkiej Brytanii rozkręci się 5 sierpnia. Zanim to jednak nastąpi, na torze Silverstone odbędzie się trzeci trening. Został on przewidziany na godzinę 11:10. Krótko później, bo już o 11:50, czeka nas pierwsza odsłona kwalifikacji. Ich druga część odbędzie się już o 12:15.

Sobotnie zmagania w ramach Moto GP 2023 na brytyjskim obiekcie zwieńczy sprint. Wystartuje on o 16:00. Zapewne będzie gwarantem sporej dawki adrenaliny. Warto więc obejrzeć te zmagania.

Oczywiście danie główne czeka nas w niedzielę (6 sierpnia). O 10:45 rozpocznie się rozgrzewka, zaś na godzinę 14:00 wyznaczony został początek wyścigu. W ciemno można zakładać, że emocji absolutnie nie zabraknie.

Gdzie oglądać Moto GP 2023? Transmisja GP Wielkiej Brytanii

MotoGP 2023 transmisja oczywiście będzie dostępna na kanale Polsat Sport Premium 2. Właśnie w tym miejscu transmitowany jest tegoroczny cykl. Na wspomnianym kanale można oglądać zarówno wszystkie treningi, jak i kwalifikacje, sprint czy też sam wyścig. To niewątpliwie świetna sprawa. Fani sportów motorowych mogą dokładnie przeanalizować wszelkie elementy przewidziane w ramach kolejnego weekendu z Moto GP 2023.

Grand Prix Wielkiej Brytanii będzie można oglądać również w przestrzeni internetowej. Przekazy live udostępnione zostaną na stronie internetowej polsatsport.pl, a także na platformie Polsat Box Go. Każdy powinien więc znaleźć rozwiązanie, które idealnie wpisze się w jego oczekiwania. 

A czy będzie bezpłatny stream? Niestety, nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy chcą uniknąć opłat za transmisję z wyścigu. Przekaz live za free nie został przewidziany w przypadku zmagań w ramach Moto GP. Ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na dostęp do transmisji, muszą zadowolić się suchymi wynikami. Będą one prezentowane w mediach społecznościowych Moto GP, ale i za pośrednictwem portali branżowych.

MotoGP Wielkiej Brytanii 2023: najlepsi znów wkroczą do akcji!

Kapitalnie zapowiada się Moto GP Wielkiej Brytanii 2023. Wyścig tradycyjnie odbędzie się na torze Silverstone. Ten obiekt pozwala na przeprowadzanie naprawdę interesujących zawodów. W ciemno można zakładać, że emocji nie zabraknie nawet przez moment.

Warto wygospodarować sobie trochę czasu, by móc śledzić MotoGP Wielkiej Brytanii 2023. Przed zmaganiami oczywiście warto zajrzeć do klasyfikacji generalnej mistrzowskiego cyklu. Kto do tej pory prezentował się najlepiej, a komu szło słabiej?

Na czele klasyfikacji generalnej obecnie znajduje się reprezentant Włoch Francesco Bagnaia. Zgromadził on 194 punkty. Drugie miejsce zajmuje hiszpański kierowca Jorge Martin, autor 159 “oczek”. Tuż za jego plecami znajduje się natomiast Marco Bezzecchi, który wywalczył 158 “oczek”.