Moto GP Holandii 2023: harmonogram, transmisja, kiedy i gdzie oglądać?

Moto GP Holandii 2023: harmonogram, transmisja, kiedy i gdzie oglądać?
fot. Icon Sport

Przed nami kolejne emocje związane z cyklem Moto GP. Tym razem czeka nas MotoGP GP Holandii. Przedstawiamy najważniejsze informacje w kontekście tego wyścigu – warto je uważnie przeanalizować.

Kiedy MotoGP Holandii 2023? Harmonogram weekendu

Jak przedstawia się Moto GP Holandii 2023 harmonogram? Najważniejsze terminy zamieszczone zostały poniżej. Bez wątpienia warto się z nimi zapoznać, by niczego nie przegapić – szykuje się naprawdę ciekawy, a zarazem bardzo intensywny weekend z Moto GP.

23 czerwca: 

  • 10:45 – 1. trening
  • 15:00 – 2. trening

24 czerwca:

  • 10:10 – 3. trening
  • 10:50 – kwalifikacje (1)
  • 11:15 – kwalifikacje (2)

25 czerwca: 

  • 9:45 – rozgrzewka
  • 14:00 – wyścig

Fani sportów motorowych z niecierpliwością wyczekują kolejnych emocji. Zagwarantują je zmagania w ramach Moto GP Holandii. To już kolejny wyścig w ramach trwającego cyklu. Generalnie MotoGP 2023 dostarcza solidnej porcji adrenaliny. A na pewno jeszcze sporo się zadzieje, bowiem terminarz jest wypełniony aż po brzegi. Z wielkimi nadziejami, ale i niecierpliwością wyczekujemy następnych zmagań w ramach mistrzowskiego cyklu.

Moto GP 2023 na pewno warto uważnie śledzić. Są to zmagania, które stanowią generator niezapomnianych emocji. Miłośnicy solidnych dawek adrenaliny na pewno nie mają powodów do narzekań. Dzieje się bardzo dużo praktycznie podczas każdego wyścigu. Wierzymy, że nie inaczej będzie w trakcie Moto GP Holandii 2023. Ostrzymy sobie zęby na następną batalię o zwycięstwo!

Na pewno warto zapamiętać lub nawet zapisać powyżej wymienione daty. Weekend z MotoGP w Holandii rozpoczniemy w dniu 23 czerwca 2023 roku. Tego dnia odbędą się dwa treningi. Pierwszy wystartuje o 10:45, a drugi rozpocznie się o 15:00. Kierowcy będą mieli więc możliwość na zapoznanie się z torem i wprowadzenie odpowiednich regulacji w swoich motocyklach. Pewnie potrzebne będą jakieś korekty, pewnie będzie szereg wniosków i przemyśleń.

Kolejne jazdy treningowe przewidziano na 24 czerwca. Warto wyraźnie podkreślić, że o 10:10 rozpocznie się trzeci trening. Będzie to okazja do ostatnich korekt przed kluczowymi zmaganiami w ramach następnego weekendu z Moto GP.

Na 24 czerwca przewidziano też kwalifikacje. Ich pierwsza odsłona rozpocznie się o 10:50. Druga część kwalifikacji wystartuje natomiast o 11:15. Będzie się działo, oj będzie. Koniecznie zarezerwujcie czas, by śledzić walkę o jak najlepsze wyniki!

Na 25 czerwca przewidziano tzw. wisienkę na torcie. Chodzi oczywiście o wyścig. Zielone światło zapali się o godzinie 14:00. O 9:45 kierowcy przystąpią natomiast do rozgrzewki.

Gdzie oglądać Moto GP 2023? Transmisja GP Holandii

Oczywiście dostępna będzie MotoGP 2023 transmisja z Holandii. Wobec tego warto rozważyć śledzenie rywalizacji na holenderskiej ziemi. Jesteśmy przekonani, że jest grupa takich osób, których do oglądania Moto GP 2023 nie trzeba specjalnie przekonywać.

Tym razem jest jednak dodatkowy argument. Dlaczego warto śledzić Grand Prix Holandii? W tym miejscu warto bardzo wyraźnie odnotować, że po tym turnieju czeka nas spora przerwa. Później następny turniej w ramach MotoGP odbędzie się dopiero 6 sierpnia w Wielkiej Brytanii. Skąd taka długa przerwa? Ma ona związek z odwołaniem GP Kazachstanu, które było planowane na 9 lipca.

Wróćmy jeszcze na chwilę do GP Holandii. Gdzie będzie można śledzić ten wyścig? Bezpośrednia transmisja dostępna będzie na Polsacie Sport Premium. To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że wyścig obejrzysz również na Polsat Box Go i polsatsport.pl.

MotoGP Holandii 2023: Bangaia wykona kolejny krok?

Warto sprawdzić, jak przed Moto GP Holandii 2023 wygląda klasyfikacja generalna. Na 3. miejscu znajduje się Marco Bezzechi,który ma 126 punktów. Druga lokata należy do Jorge Martina (144).

Pierwszy jest Francesco Bangaia. W MotoGP Holandii 2023 będzie mógł umocnić się na czele. Na razie ma 160 pkt.