Roland Garros 2023 kiedy losowanie drabinki? O której godzinie?

Roland Garros 2023 kiedy losowanie drabinki? O której godzinie?
Icon Sport

Wiemy już kiedy jest losowanie Roland Garros 2023. Drabinka główna jest niezwykle istotna z punktu widzenia polskich kibiców, gdyż w turnieju zobaczymy między innymi Igę Świątek, Huberta Hurkacza oraz Magdę Linette.

Kiedy losowanie Roland Garros 2023?

Tegoroczny Roland Garros rozpocznie się 28 maja i potrwa do 11 czerwca 2023 roku. Obecnie rozgrywane są eliminacje, w których swoich sił próbują także Polki. Kibiców interesuje jednak drabinka, a my wiemy kiedy Roland Garros 2023 losowanie. Odbędzie się w czwartek, 25 maja. Początek losowania drabinki Roland Garros 2023 zaplanowano na godzinę 14:00. Będzie można je oglądać za pośrednictwem usługi Eurosport Extra w Playerze. Oczywiście o tym, jak wygląda drabinka Roland Garros 2023 poinformujemy niezwłocznie także na naszej stronie. Dzięki temu dowiesz się, z kim i kiedy gra Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette i nie tylko. W drabince głównej zobaczymy także Magdalenę Fręch. Niewykluczone, że do rywalizacji w turnieju głównym dołączą także Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska, które walczą w kwalifikacjach.

Iga Świątek wielką faworytką Rolanda Garrosa 2023

Polka jest zdecydowaną faworytką tegorocznego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Raszynianka ma w swoim portfolio już trzy wielkoszlemowe tytuły, w tym dwa wywalczone właśnie podczas French Open – w 2020 i 2022 roku. W ostatnim czasie Iga boryka się z kontuzjami, ale pomiędzy jednym, a drugim urazem, potrafiła wygrać silnie obsadzony turniej w Stuttgarcie czy dojść do finału w Madrycie. Na swojej ostatniej imprezie w Rzymie, Iga Świątek zmuszona była wycofać się z rywalizacji w ćwierćfinale, gdyż doznała kontuzji uda. Teraz regeneruje się i przygotowuje do, nie ma co ukrywać, najważniejszego punktu tego sezonu, a więc Roland Garros 2023. Losowanie drabinki odpowie na pytanie z kim Polka zagra w pierwszej rundzie oraz kim będą jej potencjalne rywalki w drodze po czwarty wielkoszlemowy tytuł i trzeci na paryskich kortach Rolanda Garrosa.