Turniej Czterech Skoczni wyniki konkursu w Garmisch-Partenkirchen (01.01.2023)

wyniki-ga-pa

Właśnie dobiegł końca drugi konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni. Po raz drugi najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud. Sprawdźcie, jak prezentują się pozostałe Turniej Czterech Skoczni wyniki.

Halvor Egner Granerud wygrywa konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen!

Dla tych uważnie śledzących Turniej Czterech Skoczni wyniki Garmisch-Partenkirchen nie okazały się raczej zbyt zaskakujące. Można wręcz powiedzieć, że mieliśmy do czynienia niemal z lustrzanym odbiciem zmagań na skoczni w Oberstdorfie, które miały miejsce raptem kilka dni wcześniej.

Po pierwszej serii konkursowej najlepszy w całej stawce był Halvoer Egner Granerud. Nic w tym aspekcie nie zmieniło się także po drugiej odsłonie rywalizacji. Trzeba przyznać, że Norweg na niemiecko-austriackie zmagania przygotował się więc perfekcyjnie. Tuż za jego plecami uplasował się Anze Lanisek, który tylko nieznacznie wyprzedził naszego rodaka Dawida Kubackiego.

Po raz kolejny w pierwszej dziesiątce zameldowali się także Piotr Żyła (6.) oraz Kamil Stoch (9.). Mimo wysokiej trzynastej lokaty po pierwszej serii na 22. miejscu zmagania zakończył Paweł Wąsek. Zdecydowanie najgorzej poradził sobie Stefan Hula, który to uplasował się ostatecznie na 47. pozycji.

Turniej Czterech Skoczni wyniki Garmisch-Partenkirchen

22. Paweł Wąsek

47. Stefan Hula

Mimo bardzo dzielnej postawy naszych reprezentantów aktualny lider nie pozostawił niestety większych złudzeń. Spora część polskich sympatyków liczyła pewnie na to, że po raz drugi rzędu na podium znajdzie się dwóch reprezentantów naszego kraju. Nieco gorszy drugi skok sprawił, że takowy scenariusz dla Piotra Żyły niestety nie mógł się ziścić. Swoją imponującą dyspozycję udowodnił jednak Dawid Kubacki.

Miejmy nadzieję, że nic w tym 71. TCS nie jest jeszcze rozstrzygnięte, a dwa kolejne konkursy przysporzą nam naprawdę dużo radości. Dawid ani Piotrek na pewno się nie poddadzą. Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości.

Turniej Czterech Skoczni klasyfikacja generalna

  1. Halvor Egner Granerud 616,1 pkt
  2. Dawid Kubacki 589,3 pkt
  3. Piotr Żyła 576 pkt

Sprawdźcie również pełną klasyfikację Turnieju Czterech Skoczni, aby mieć pogląd na to, jak może wyglądać rywalizacja najlepszych skoczków świata w dwóch kolejnych konkursach.

Turniej Czterech Skoczni: kiedy konkurs w Innsbrucku?

Od kilku dni głównym tematem sportowych mediów w Polsce jest Turniej Czterech Skoczni. Terminarz zmagań jest bardzo napięty, dlatego też nim ledwo uda się ochłonąć po jednym konkursie, to zaczynają się już treningi i kwalifikacje do kolejnego. Oto szczegółowy terminarz rywalizacji w Innsbrucku:

3 stycznia (Innsbruck)
11:15 – oficjalny trening
13:30 – kwalifikacje

4 stycznia (Innsbruck)
12:00 – seria próbna
13:30 – pierwsza seria konkursowa (KO)