Speedway Grand Prix Chorwacji w Gorican 2024 – kiedy, o której?

Speedway Grand Prix Chorwacji w Gorican 2024 – kiedy, o której?
fot. Icon Sport

Czas zacząć kolejną batalię o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu – przed nami cykl Speedway Grand Prix, podczas którego na pewno zadzieje się bardzo dużo. Kiedy i o której odbędzie się Speedway Grand Prix Chorwacji w Gorican 2024?

Kiedy Speedway Grand Prix Chorwacji w Gorican 2024?

Wyśmienicie zapowiada się pierwsza runda cyklu Speedway Grand Prix 2024. Warto odnotować, że SGP Gorican 2024 odbędzie się 27 kwietnia o godz. 19:00. Wcześniej czekają nas kwalifikacje – poniżej pełen terminarz zmagań w Chorwacji, u rodziny Pavliców.

  • kwalifikacje przed Grand Prix Chorwacji – 27 kwietnia, godz. 15:00
  • Speedway Grand Prix Chorwacji – 27 kwietnia, godz. 19:00

Czas na inauguracyjne SGP Chorwacji w Gorican

W Polsce mamy mnóstwo fanów Speedway Grand Prix. Ten cykl rokrocznie budzi mnóstwo emocji. Nic w tym dziwnego – tym bardziej, że prym ostatnimi laty wiódł Bartosz Zmarzlik. Moda na żużel w naszym kraju cały czas się utrzymuje i wydaje się, że jest absolutnie niezagrożona. O wyniki tegorocznego Grand Prix niektórzy zaś są w pełni spokojni.

Faworytem do złota jest oczywiście mistrz świata 2023 Bartosz Zmarzlik. Z pozycji faworyta przystąpi on także do zmagań w chorwackim Gorican. Kto może mu zepsuć plan odnotowania kolejnego zwycięstwa w pojedynczej rundzie Grand Prix? To jest dobre pytanie! Na pewno namieszać mogą między innymi Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Daniel Bewley oraz Martin Vaculik.

Może to zabrzmi trochę absurdalnie, ale nie można wykluczyć, że solidnie pojedzie… Matej Zagar! Słoweniec nie znalazł na razie klubu w Polsce, a udany występ w Chorwacji (pojedzie tam z dziką kartą) może być dla niego kartą przetargową do negocjacji z działaczami. Ma więc o co walczyć, ma o co jechać.

Wróćmy jeszcze na moment do tego, co działo się rok temu w Chorwacji. Wtedy najlepszy w Chorwacji okazał się Bartosz Zmarzlik. Drugie miejsce zajął Robert Lambert, a trzeci był Fredrik Lindgren. Czas pokaże, czy w tym roku zawodnik z małych Kinic znów stanie na wysokości zadania i będzie rozdawać karty. Oby tak było!