Wypadek Patricka Hansena. Nowe doniesienia o stanie zdrowia żużlowca

Wypadek Patricka Hansena. Nowe doniesienia o stanie zdrowia żużlowca
fot. Instagram

Koszmarnie dla Patricka Hansena zakończył się mecz 1. ligi żużlowej w Ostrowie Wielkopolskim. Zawodnik ROW-u Rybnik zaliczył fatalnie wyglądający wypadek. Są nowe informacje na temat stanu zdrowia Duńczyka.

Patrick Hansen miał wypadek. Jak się czuje?

To były fatalne obrazki. Patrick Hansen zaliczył niezwykle groźny upadek w trakcie meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Po tym zdarzeniu jego motocykl poszybował w trybuny. Widzowie zgromadzeni na stadionie aż złapali się za głowy.

Początkowo napływające informacje były niezwykle niepokojące. Od razu podejrzewano uraz kręgosłupa oraz brak czucia. Zawodnik przeszedł już operację.

O szczegółach w rozmowie z WP SportoweFakty poinformował prezes ROW Rybnik Krzysztof Mrozek.

– Mogę potwierdzić, że Patrick Hansen jest już po operacji. Jest jednak na razie za wcześnie, żeby mówić bardzo precyzyjnie o rokowaniach. Rdzeń kręgowy został uszkodzony, ale trudno jeszcze powiedzieć w jakim zakresie. Tego nie wie nikt i to wyjaśni się w ciągu najbliższych dni. Na ten moment mogę jednak powiedzieć, że wszystko idzie w dobrą stronę – oznajmił.

To niewątpliwie pozytywne informacje. Oczywiście Hansen pozostanie w szpitalu w Kaliszu. Później czekają go następne etapy leczenia w postaci między innymi rehabilitacji. Mrozek zapowiedział już, że na pewno wesprze Hansena w walce o powrót do sprawności.

O stanie zdrowia Hansena informował też rybnicki klub w oficjalnym komunikacie.

“Za nami długa i ciężka noc. Według lekarzy operacja kręgosłupa Patricka Hansena przebiegła pomyślnie. Jest trochę więcej optymizmu, jest nadzieja. Ordynator szpitala w Kaliszu odbarczył rdzeń kręgowy. Patrick dalej leży na oddziale neurologicznym. Jest jeszcze problem z płucami, które są obite. Patrick pozostanie w szpitalu w Kaliszu jeszcze kilka dni, a potem pojedzie prosto do ośrodka rehabilitacyjnego. Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby podać takie bardziej pewne informacje na temat stanu jego zdrowia. Lekarze będą go obserwować, a my czekamy na kolejne dobre wieści. Jutro (w poniedziałek – dop. red.) Patrick przejdzie zabieg zespolenia złamanej kostki” – napisano.

Głos zabrał również sam zawodnik. “Dziękuję wszystkim za wiadomości! Lekarze są pozytywnie nastawieni po pierwszej operacji. Wierzę, że wszystko będzie dobrze, ale przede mną długa droga. Więcej informacji później” – przekazał na Instagramie.